ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №29 «ДИВОСВІТ»

П`ятниця, 26.04.2024, 10:14

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Усвідомлене батьківство

Радимо прочитати про усвідомлене батьківство

Усвідомлене батьківство

Зміст цього поняття дуже добре розкриває вислів: «Мама, тато, я – ми є дружня сім'я!», особливо коли це промовляється вустами власної дитини. Але що робити, якщо родина – мама і малюк, а тато... Тато є здобувачем коштів, здобувачем продуктів – ким завгодно, але тільки не батьком. Гадаєте, так не буває? Ще й як буває!

Народження дитини – величезне щастя для молодої сім’ї. Але закохані у свого малюка недосвідчені батьки часто не помічають, що їхні подружні відносини під загрозою. За статистикою, багато сімей розпадаються через два-три роки після народження дитини. Тому що поява малюка – перевірка сім’ї, що називається, на міцність, на вміння жінки та чоловіка пристосовуватися один до одного в різних життєвих обставинах. Одні виходять переможцями і продовжують підвищувати демографію в країні, а інші, на жаль, бачать тільки один вихід – розлучення.

Також нерідко бувають ситуації, коли батьки віддаляються один від одного: мама повністю поринає у турботи за дитиною, і тато стає «третім зайвим» - або через те, що його не допускають до дитини, а мамі не до чоловіка, або він свідомо займає відсторонену позицію.


Батьківство – справа добровільна

Часом жінка, народивши дитину, переносить усю свою любов на малюка. І зовсім забуває про людину, яка живе поруч, спить в одному з нею ліжку і є батьком її дитини. Така несправедливість викликає у чоловіка цілком природну реакцію – ревнощі і навіть злість... І на маму, і, між іншим, на дитину. Малюк починає мати величезне значення в житті своєї матері, відтіснивши таким чином молодого батька з серця коханої їм жінки. Чоловік відчуває, що він забутий і кинутий, йому дарують менше любові. І тоді розвиток ситуації може піти двома шляхами.

Перший шлях – найлегший для чоловіка. Тато починає «вередувати» або стає «гостем» у власному будинку. Багато хто з чоловіків знаходять собі розраду в роботі або в частих зустрічах із друзями, що надає мамі привід для підозр. Психологічна обстановка в сім’ї стає несприятливою. Адже малюк дуже чутливий до будь-яких змін у настрої батьків.

Другий шлях – молодий батько стає дорослим самодостатнім чоловіком, який тверезо дивиться на речі і розуміє, що на даному етапі життя сім’ї та малюку необхідно більше турботи з боку мами, ніж йому. А щоб не залишитися наодинці зі своєю «занедбаністю», молодий батько починає допомагати. Щоб пройти цей шлях, знадобиться неабияка частка терпіння і чимало душевних зусиль. Але врешті-решт чоловік відчує, що він потрібен, що його люблять і чекають.


І батько – не батько…

«Я з ним у розвідку не піду» – цим фразеологізмом ми звикли виражати ступінь своєї довіри до будь-якої людини. Найчастіше жінки розуміють, що з цим чоловіком «розвідка» не вдасться лише тоді, коли вже зіткнулися з певними труднощами. Напевно, багато хто з ваших знайомих вибирали собі чоловіка не за принципом, чи буде він хорошим батьком і надійною опорою у важкі часи. А ось із початком спільного життя, і особливо, з появою дитини, ці якості стають дуже важливі.

Вже під час вагітності деякі чоловіки віддаляються від дружини. Після пологів ситуація тільки погіршується – мовляв, я гроші заробляю, ти ж займайся вихованням дітей. А якщо в родині народився хлопчик? Мати не може дати йому всього того, що може дати батько – в силу того, що вона жінка. Саме з батька дитина бере приклад, як будувати своє подальше життя в суспільстві. А тата вдома не буває. І лише потім, коли вже дитина вступить в підлітковий період, чоловік може згадати, що він батько. Візьметься виховувати, але у відповідь почує: «А ти хто такий? Я жив без тебе тринадцять років, і далі проживу!..»

Тато – перший чоловік у житті дівчинки. А вона тільки від мами чує слова розчулення і захоплення? Тато ж не помітив нові туфельки, зачіску, плаття (на яке, до речі, і заробляє)... Доведено, що дівчинка, батько якої з самого початку правильно побудував із нею відносини, виросте успішною жінкою у всьому.


Як бути грамотним батьком

Задуматися про можливість виникнення у вашій родині проблеми «третій зайвий» варто вже тоді, коли малюк ще перебуває в животику мами. Тому готуватися до майбутнього батьківства повинні і мати, і тато, щоб у сім’ї панувало емоційне благополуччя, що так важливо для повноцінного розвитку дитини.

Зараз усе більшої популярності набувають «школи з підготовки до пологів». Ходити на заняття найкраще всією родиною – тут вас обов’язково познайомлять із тим, як складно, але цікаво бути батьками.

Психологи радять активно включати чоловіка у процес підготовки до пологів. Перш за все варто познайомити майбутнього тата з тим, що переживає жінка під час вагітності, які відбуваються в ній зміни і як їй допомогти в цей період. Ну а якщо ваш чоловік хоче бути присутнім на пологах, не відмовляйте йому (адже можна посвятити його не у всі таїнства народження дитини).

Після пологів жінка потребує не меншої, ніж під час вагітності, підтримки чоловіка. Чоловік повинен не забувати, що його дружині доводиться набагато важче, ніж йому. Її організм зазнав серйозних фізіологічних і гормональних змін. Щоб віддавати багато душевних сил дитині, вона повинна отримувати підвищену турботу та увагу з боку чоловіка.

Найбільш складними і важливими є перші три місяці після народження дитини. У цей період родина пристосовується до нових умов життя: відновлюються після пологів, звикають до нових «ролей». Головне – не наробити серйозних помилок. Прикладом може бути те, що багато матусь, піддаючись своїм слабостям, беруть уночі дитину в своє ліжко. Пізніше тато «переїжджає» на диван, в іншу кімнату ... деколи і в іншу сім’ю. Навіть якщо дитина нездужає, буде краще, якщо вона на всю ніч залишиться у своєму ліжечку. Коли малюк був у вашому животику, він спав разом із вами, однак тепер ця крихітка – окрема особистість зі своєю територією. Тому не варто прикриватися фразами типу: «годувати зручніше», «йому страшно» та інше. У подружньому ліжку не повинно бути нікого, крім чоловіка та дружини, навіть якщо цей «хтось» – ваш малюк.

Хоч би як ви втомилися, не забувайте про батька вашої дитини – ласкаві слова, піклування з боку жінки дуже важливі для будь-якого чоловіка.


Якщо криза настала

Дитина підростає, у жінки залишається більше вільного часу. І тут вона починає розуміти, що ще трохи, і чоловік стане зовсім чужою людиною. Перший крок у вирішенні проблеми – переглянути свої вчинки і визнати помилки. Ще не пізно допомогти чоловіку стати батьком дитини, зацікавивши його успіхами малюка в пізнанні світу, стосунками з іншими дітьми. Нарешті, згадайте, що ви – жінка. Тато з великим схваленням зустріне спроби мами повернути собі колишню фізичну форму, догляд за своєю зовнішністю.

Подібна криза минає швидко. І часто вона стає всього лише етапом у довгому та щасливому сімейному житті. Якщо відносини між чоловіком і дружиною побудовані на любові, взаємній повазі, довірі, то таке випробування тільки зміцнить їх.

Категорія: Усвідомлене батьківство | Додав: Дивосвіт (31.03.2012)
Переглядів: 2185 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Корисні ресурси



Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 422

Статистика