Тулай Олена Юріївна, вихователь-методист Тема «Катрусин день»
Конспект заняття з логіко-математичної компетентності
для дітей молодшого віку
Програмовий зміст : закріпити
з дітьми характерні особливості частин доби, вчити свідомо вживати терміни
«день», «ніч», «ранок», «вечір». Розуміти значення запитання «скільки?»,
виділяти один предмет із групи, розрізняти поняття «багато», «один». Розвивати
мовлення, мислення дітей. Виховувати позитивне ставлення до навчальної
діяльності.
Матеріал: лялька, ліжко,
дівчинка-«Сонечко», макет ночі, хатинка, настільний театр «Козенята і вовк»,
зображення «будильника» з частинами доби, хмаринка, парасолька, умивальник,
рушник, геометричні фігури.
Хід заняття
Вихователь: Діти,
подивіться, хто це тут спить? Правильно, це лялька – Катруся. А оце що?
(показує на зображення годинника). Діти, це годинник.
Вихователь: Це Катрусин годинник, він не
простий, а чарівний. Який годинник?
Діти: Гарний,
великий, круглий.
Вихователь: З цих
геометричних фігур виберіть ту, на яку схожий годинник.
Вихователь: Що показує стрілочка
на Катрусиному годиннику?
Діти: Треба чистити
зуби, вмиватися.
Вихователь: Правильно. А
коли це треба робити?
Діти: Вранці.
Вихователь: Дітки, як ви
думаєте, чому вранці всі люди прокидаються? Хто їх будить?
Діти: Годинник.
Вихователь: А ще хто? Не
знаєте? Якщо ви відгадаєте загадку, яку я вам загадаю, то ви дізнаєтесь, хто ще
будить ваших мам і тат.
Загадка:
Вдень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає.
Діти: Сонечко.
Вихователь: Правильно,
дітки, це сонечко. А ви хочете, щоб до нас прийшло в гості сонечко і розбудило
Катрусю? Давайте покличемо сонечко в гості.
(Діти
виконують пісню-закличку «Вийди, вийди, сонечко», плещуть у
долоні і зустрічають дівчинку-«Сонечко».)
Сонечко: Хто тут ще
спить? Вже ранок, треба вставити, Катрусю.
Діти:
Сонце
глянуло в кімнату,
Зацвірінькали пташки.
Годі спати, годі спати,
Прокидайся, Катрусю.
Вихователь підіймає з ліжка ляльку.
Лялька (вихователь).
Добрий ранок!
Вихователь: Діти, що
повинна зараз зробити Катруся?
Діти: Вмитися,
одягнутися.
Вихователь (умиває ляльку,
переодягає): Подивіться, дітки, що показує стрілочка на Катрусиному годиннику?
Діти: Хлопчик гуляє,
грається. Світить сонечко.
Вихователь: А коли це
дітки гуляють?
Діти: Вдень.
Вихователь: Правильно,
після ранку, коли сонечко піднімається високо в небі, приходить день. Але іноді
буває так, що сонечко закривають хмаринки, і тоді йде дощ. А ви хочете, дітки,
погратись із «Сонечком»? Ось зараз ми пограємось у гру «Сонечко і дощик». І
Катрусю візьмемо з собою. Коли я скажу: «Сонечко гріє – діти гуляють», всі
йдете гратись, квіточки поливати, а коли я скажу: «Дощик, дощик, тікайте швидше
додому» (Сонечко закривається хмаринкою), ви тікаєте під парасольку і просите,
щоб дощик не падав. (Пісня «Дощик»).
Вихователь: Ось так в іграх
проходить Катрусин день. А де ж «Сонечко»?
Діти: Воно ховається
за хатинку.
Вихователь: Правильно,
дітки, Сонечко довго, цілий день, гуляло по небу, а зараз воно ховається за
хатинку і буде відпочивати, бо воно втомилося за день. А що показує стрілочка?
Діти: Хлопчик
дивиться телевізор.
Вихователь: А у вікні що
видно?
Діти: Зірочки.
Вихователь: Коли так буває?
Діти: Увечері.
Вихователь: Щось наша
Катруся дуже зраділа, коли почула, що вже вечір. Вона мені сказала, що ввечері
вона любить дивитися вечірню казку. А ви, дітки, любите дивитись казку? Ось я
зараз увімкну телевізор, і ви разом із Катрусею подивитесь казку. (Показ казки
«Козенята і вовк» за допомогою настільного театру.)
-
Добрий вечір, Катрусю!
-
Здрастуйте, малята!
-
Зараз ви подивитесь вечірню казку, яка
називається «Козенята і вовк» (текст із книжки «Веселка»).
-
На добраніч, Катрусю!
-
До побачення, малята!
Вихователь: Діти, Катрусі
дуже сподобалась ця казка, а вам? Наша Катруся маленька і не знає: скільки
козенят було у кози? А вовків скільки було? А скільки було хатинок у кози? А
скільки дерев біля хатинки?
Ой, що це наша Катруся так позіхає?
Мабуть, хоче спати. А що показує
стрілочка на годиннику? А де Сонечко?
Діти: Немає.
Заховалось.
Вихователь: А що з’явилось
на небі?
Діти: Зірочки,
місяць.
Вихователь: Скільки місяців
на небі? А зірочок? Як стає надворі, коли сонечко ховається? Дітки, сонечко
пішло відпочивати, настала ніч. Катрусі теж потрібно йти спати. Діти, але Катруся
любить слухати колискову пісню. А ви знаєте колискову? Покладемо Катрусю в
ліжечко і заспіваємо їй колискову. (Діти співають колискову.)
Вихователь: Ось і заснула
Катруся. Катрусин день закінчився. На добраніч, Катрусю!
|